socalogo.gif (8739 bytes)
SoCalHoops Tournament News

More San Diego News: Rising Stars-BCI
Memorial Day Tourney--(May 25, 2000)

In addition to the High Five America Memorial Day tournament at USIU, there will be another tournament running this coming weekend in the San Diego Area, this one hosted by the adidas-sponsored Rising Stars organization, which will be hosting the BCI (Basketball Conference International) Western Regionals this weekend. This is a first time event, and Tournament Director, Marlon Wells has done an outstanding job in assembling this tournament. The top 2-4 teams in each division will qualify for the BCI Nationals. 95 teams will participate this year, and while the tournament is still developing in the high school division (and competing with three other top tournaments including the Fresno adidas-Mats' Madness, the Nike Kentucky Bluegrass, and the Bob Gibbons' Tournament of Champions),  the youth divisions are loaded.  

Ollie Goulston, who heads up the Rising Stars provided us with just a ton of information on this tournament, and we're pleased to provide as much of it as we can.  We can't and won't promise regular tournament updates from either of the San Diego area tournaments during the weekend because we'll be busy up in Fresno, and it's really just a pain to try to get all the news done on a laptop (possible, but a pain), but we'll provide as many updates as is humanly possible.   Here are the top seeds in each division of this tournament, followed by the complete schedule, at least as much as we know:

17's: 10 total teams
1)Arizona Stars Catholic
2)TPI

16's: 7 total teams
1)Arizona Stars
2)Phoenix Catholic

15's: 9 total teams
1)Phoenix West
2)San Diego And 1
3)Seattle Yes
4)Arizona Stars - Ramirez
14's: 13 total teams
1)Rising Stars Blue
2)Arizona Stars
3)1 Tough School of Basketball
4)Pasadena Boys & Girls Club

13's: 14 total teams
1)Beach Cities
2)4-D Stars
3)Arizona Stars
4)East Bay Bearcats

12's: 14 total teams
1)Rising Stars Blue
2)Southern California All-Stars (SCA)
3)Spirit of the North
4)South Coast Stars
11's: 13 total teams
1)South Coast
2)Southern California All-Stars (SCA)
3)Rising Stars White
4)Arizona And 1
10's: 9 total teams
1)South Coast
2)Rising Stars Blue
3)Arizona Stars

17's/Girls: 6 total teams
1)ARC Sparks
2)CIF4LIFE

BCI Western Regional – May 27-29 – San Diego, CA

Master Schedule – Saturday, May 27

Gym 1 – LaJolla Country Day – Court 1

Time Teams Division Pool Score

11:30 am ARC Sparks vs Torres HS Girls 1

12:45 pm Tucson Heat vs Torres 13’s 3

2:00 SCA vs ABC Hoops 11’s 2

3:05 Arizona Stars vs Torres 10’s 3

4:20 4-D Stars vs Tucson Heat 13’s 3

5:35 Hoop Dreams vs Southgate Ballers 16’s 1

6:50 SCA vs Las Vegas Timerwolves 12’s 2

8:05 Spirit of the North vs RB Broncos 13’s 1

9:15 Arizona Stars (Acedo) vs San Diego And 1 15’s 1

 

Gym 2 – LaJolla Country Day – Court 2

Time Teams Division Pool Score

11:30 am SCA vs Long Beach Slam 11’s 2

12:35 pm SCA vs Rising Stars White 12’s 2

1:50 Rising Stars Blue vs 4-D Stars 12’s 1

3:05 Rising Stars Blue vs Hoops USA 14’s 1

4:20 Arizona Stars (Ramirez) vs Seattle Yes 15’s 3

5:35 San Jose Hoosiers vs Rising Stars Blue 14’s 1

6:50 4-D Stars vs Hardwork 13’s 3

8:00 Arizona Stars vs Southgate Ballers 16’s 1

9:15 Pasadena B & G vs Tucson Heat HS Boys 3

 

Gym 3 – University City High School

Time Teams Division Pool Score

11:30 am Arizona Stars Catholic vs Wildcats HS Boys 1

12:45 pm UC Centurions vs 4-D Stars HS Boys 1

2:00 4-D Stars vs Bonita Select 14’s 4

3:15 Tucson Heat vs Lancers HS Boys 1

4:30 Hardwork vs Torres 13’s 3

5:45 4-D Stars vs Tri-Cities 14’s 4

7:00 Torres vs Rising Stars White 10’s 3

8:05 Pasadena B & G vs Bonita Select 14’s 4

9:20 Arizona Stars Catholic vs UC Centurions HS Boys 1

 

Gym 5 – Salvation Army Gym

Time Teams Division Pool Score

11:30 am Rising Stars Blue vs. Hoop Stars 10’s 2

12:35 pm Seattle Yes vs BBA 15’s 3

1:50 One Tough School vs Phoenix West 15’s 2

3:05 Arizona Stars vs Commerce Phantoms 14’s 2

4:20 Beach Cities vs Spirit of the North 13’s 1

5:35 Rising Stars Blue vs Beach Cities 12’s 1

6:50 Arizona And 1 vs Pasadena B & G 11’s 4

7:55 Arizona Stars vs Over the Top 14’s 2

BCI Western Regional – May 27-29 – San Diego, CA

Master Schedule – Saturday, May 27

Gym 6 – San Diego High School

Time Teams Division Pool Score

11:30 am South Coast Stars vs East Bay Bearcats 12’s 4

12:45 pm South Coast Stars vs Golden Stars 10’s 1

1:50 South Coast Stars vs Rising Stars Blue 11’s 1

2:55 Beach Cities vs Rising Stars White 11’s 3

4:00 South Coast Stars vs Arizona Stars 11’s 1

5:05 Rising Stars White vs South Coast Stars 13’s 4

6:20 LA Watts vs Rising Stars White 11’s 3

7:25 South Coast Stars vs Pasadena B & G 12’s 4

8:40 South Coast Stars vs Anaheim Rockers 13’s 4

 

Gym 7 – Hoover High School

Time Teams Division Pool Score

11:30 am East Bay Bearcats vs Rising Stars White 13’s 4

12:45 pm San Diego And 1 vs Tri-Cities 15’s 1

2:00 East Bay Bearcats vs Anaheim Rockers 13’s 4

3:15 Tucson Heat vs. Phoenix Catholic 16’s 2

4:30 Tucson Heat vs One Tough School 14’s 3

5:45 Tucson Heat vs One Tough School 15’s 2

7:00 One Tough School vs Rising Stars White 14’s 3

8:15 Arizona Stars (Platt) vs Rim Rattlers HS Boys 2

 

Gym 8 – Mid-City Gymnasium

Time Teams Division Pool Score

11:30 am Rising Stars Blue vs Pasadena B & G 13’s 2

12:45 pm Pasadena B & G vs Tri-Cities 14’s 4

2:00 Hardwork vs East Bay Bearcats 12’s 4

3:15 Pasadena B & G vs Long Beach Sixers 11’s 4

4:20 4-D Stars vs Wildcats HS Boys 1

5:30 Long Beach Sixers vs Arizona Stars 12’s 3

6:40 Rising Stars Blue vs Arizona Stars 13’s 2

7:55 Arizona Stars vs Laguna Ruff Ryders 12’s 3

9:05 Long Beach Sixers vs Spirit of the North 12’s 3

 

Gym 9 – Lincoln High School

Time Teams Division Pool Score

11:30 am Hardwork vs Pasadena B & G 12’s 4

12:45 pm United vs Socal Ballers HS Girls 2

2:00 Spirit of the North vs Laguna Ruff Ryders 12’s 3

3:15 Long Beach Sixers vs Hoop Stars 10’s 2

4:30 TPI vs Arizona Stars (Platt) HS Boys 2

5:45 San Diego Cougars vs Long Beach Slam 11’s 2

6:50 San Diego Cougars vs Golden Stars 10’s 1

7:55 San Diego Cougars vs ABC Hoops 11’s 2

9:00 San Diego Cougars vs Southgate Hotboys 16’s 2

 

 

BCI Western Regional – May 27-29 – San Diego, CA

Master Schedule – Sunday, May 28

Gym 1 – LaJolla Country Day – Court 1

Time Teams Division Pool Score

1:00 pm 4-D Stars vs Torres 13’s 3

2:15 4-D Stars vs Beach Cities 12’s 1

3:30 Game 9: 3rd Pool 1 vs 3rd Pool 2 14’s

4:45 Game 2: 1st Pool 3 vs 2nd Pool 2 12’s

6:00 Game 2: 1st Pool 4 vs 2nd Pool 3 11’s

7:05 Game 9: 3rd Pool 1 vs 3rd Pool 2 13’s

8:20 Game 7: 3rd Pool 3 vs 3rd Pool 2 15’s

 

 

Gym 2 – LaJolla Country Day – Court 2

Time Teams Division Pool Score

1:00 pm Beach Cities vs RB Broncos 13’s 1

2:15 LV Timberwolves vs Rising Stars White 12’s 2

3:30 Game 10: 3rd Pool 3 vs 3rd Pool 4 14’s

4:45 Game 3: 1st Pool 2 vs 2nd Pool 3 12’s

6:00 Game 4: 1st Pool 2 vs 2nd Pool 1 11’s

7:05 Southgate Hotboys vs Tucson Heat 16’s 2

8:20 Lady Stars vs Torres HS Girls 1

 

Gym 3 – University City High School

Time Teams Division Pool Score

8:00 am Hardwork vs Tucson Heat 13’s 3

9:15 Pasadena B & G vs Arizona Stars 13’s 2

10:30 Pasadena B & G vs Lancers HS Boys 3

11:45 Arizona Stars Catholic vs 4-D Stars HS Boys 1

1:00 pm Phoenix Catholic vs Southgate Hotboys 16’s 2

2:15 San Diego Cougars vs Tucson Heat 16’s 2

3:30 UC Centurions vs Wildcats HS Boys 1

4:45 Game 2: 1st Pool 4 vs 2nd Pool 2 14’s

6:00 Game 9: 3rd Pool 1 vs 3rd Pool 2 12’s

7:15 Arizona Stars vs Hoop Dreams 16’s 1

8:30 Phoenix Catholic vs San Diego Cougars 16’s 2

 

Gym 4 – Kearny High School

Time Teams Division Pool Score

8:00 am Rising Stars Blue vs Long Beach Sixers 10’s 2

9:05 Rising Stars White vs Arizona Stars 10’s 3

10:10 Arizona And 1 vs Long Beach Sixers 11’s 4

11:15 Long Beach Sixers vs Laguna Ruff Ryders 12’s 3

12:30 pm Spirit of the North vs Arizona Stars 12’s 3

1:45 Long Beach Slam vs ABC Hoops 11’s 2

2:50 Beach Cities vs LA Watts Magicians 11’s 3

3:55 Game 1: 2nd Pool 3 vs 2nd Pool 2 HS Boys

5:10 Game 10: 3rd Pool 3 vs 3rd Pool 2 11’s

6:15 Game 9: 3rd Pool 1 vs 3rd Pool 4 11’s

7:20 Game 1: 2nd Pool 3 vs 2nd Pool 1 15’s

8:35 Game 2: 2nd Pool 2 vs 1st Pool 3 15’s

BCI Western Regional – May 27-29 – San Diego, CA

Master Schedule – Sunday, May 28

Gym 6 – San Diego High School

Time Teams Division Pool Score

8:00 am SCA vs San Diego Cougars 11’s 2

9:05 South Coast Stars vs San Diego Cougars 10’s 1

10:10 Arizona Stars vs Rising Stars Blue 11’s 1

11:15 Hardwork vs South Coast Stars 12’s 4

12:30 pm East Bay Bearcats vs South Coast Stars 13’s 4

1:45 Tucson Heat vs Phoenix West 15’s 2

3:00 Game 1: 1st Pool 3 vs 2nd Pool 2 10’s

4:05 Game 1: 1st Pool 1 vs 2nd Pool 3 14’s

5:20 Game 1: 1st Pool 1 vs 2nd Pool 2 11’s

6:25 Game 3: 1st Pool 3 vs 2nd Pool 4 11’s

7:30 Game 4: 1st Pool 4 vs 2nd Pool 1 12’s

8:45 Game 4: 1st Pool 4 vs 2nd Pool 1 13’s

 

Gym 7 – Hoover High School

Time Teams Division Pool Score

8:00 am San Jose Hoosiers vs Hoops USA 14’s 1

9:15 Tucson Heat vs Rising Stars White 14’s 3

10:30 Bonita Select vs Tri-Cities 14’s 4

11:45 Over the Top vs Commerce Phantoms 14’s 2

1:00 pm Rising Stars White vs Anaheim Rockers 13’s 4

2:15 East Bay Bearcats vs Pasadena B & G 12’s 4

3:30 Game 7: 3rd Pool 1 vs 3rd Pool 2 10’s

4:35 Game 8: 3rd Pool 2 vs 3rd Pool 3 10’s

5:40 Game 1: 1st Pool 1 vs 2nd Pool 4 12’s

6:55 Game 4: 1st Pool 3 vs 2nd Pool 1 14’s

8:10 Game 3: 1st Pool 2 vs 2nd Pool 4 14’s

9:25 CIF4LIFE vs Socal Ballers HS Girls

 

Gym 8 – Mid-City Gymnasium

Time Teams Division Pool Score

8:00 am ARC Sparks vs Lady Stars HS Girls 1

9:15 CIF4LIFE vs United HS Girls 2

10:30 Pasadena B & G vs 4-D Stars 14’s 4

11:45 TPI vs Rim Rattlers HS Boys 2

1:00 pm Arizona Stars (Ramirez) vs BBA 15’s 3

2:15 Arizona Stars (Acedo) vs Tri-Cities 15’s 1

3:30 Game 2: 2nd Pool 1 vs 2nd Pool 3 10’s

4:35 Game 2: 1st Pool 2 vs 2nd Pool 3 13’s

5:50 Game 3: 1st Pool 3 vs 2nd Pool 2 13’s

7:05 Game 1: 1st Pool 1 vs 2nd Pool 4 13’s

8:20 Game 2: 1st Pool 3 vs 2nd Pool 1 HS Boys

9:35 Game 7: 3rd Pool 2 vs 3rd Pool 3 HS Boys

BCI Western Regional – May 27-29 – San Diego, CA

Master Schedule – Monday, May 29

Gym 1 – LaJolla Country Day – Court 1

Time Teams Division Pool Score

8:00 am Game 3: 1st Pool 1 vs Winner Game 1 10’s

9:05 Game 5: Semi-final 1 11’s

10:10 Game 5: Semi-final 1 12’s

11:25 Gym Conversion

12:15 pm Game 3: Championship HS Girls Main Court

1:45 Game 5: Championship HS Boys Main Court

3:15 Game 5: Championship 15’s Main Court

 

 

Gym 2 – LaJolla Country Day – Court 2

Time Teams Division Pool Score

8:00 am Game 4: 1st Pool 2 vs Winner Game 2 10’s

9:05 Game 6: Semi-final 2 11’s

10:10 Game 6: Semi-final 2 12’s

 

 

Gym 3 – University City High School

Time Teams Division Pool Score

8:00 am Game 1: 1st Pool 1 vs 2nd Pool 2 HS Girls

9:15 Game 4: 1st Pool 2 vs Winner Game 2 HS Boys

10:30 Game 1: 1st Pool 1 vs 2nd Pool 2 16’s

11:45 Game 5: Championship 10’s

1:00 pm Game 7: Championship 14’s

2:30 Game 7: Championship 11’s

3:45 Game 7: Championship 12’s

 

Gym 4 – Kearny High School

Time Teams Division Pool Score

8:00 am Game 2: 1st Pool 2 vs 2nd Pool 1 HS Girls

9:15 Game 3: 1st Pool 1 vs Winner Game 1 HS Boys

10:30 Game 2: 2nd Pool 1 vs 1st Pool 2 16’s

11:45 Game 7: Championship 13’s

1:15 pm Game 3: Championship 16’s

2:30 Game 6: 3rd Place HS Boys

3:45 Game 8: 3rd Pool 3 vs 3rd Pool 1 15’s

 

BCI Western Regional – May 27-29 – San Diego, CA

Master Schedule – Monday, May 29

Gym 6 – San Diego High School

Time Teams Division Pool Score

8:00 am Game 5: Semi-final 1 14’s

9:15 Game 6: Semi-final 2 14’s

10:30 Game 3: 1st Pool 2 vs Winner Game 1 15’s

11:45 Game 5: 3rd Pool 1 vs 3rd Pool 2 16’s

1:00 pm Game 8: 3rd Place 11’s

2:05 Game 6: 3rd Place 10’s

 

Gym 7 – Hoover High School

Time Teams Division Pool Score

8:00 am Game 5: Semi-final 1 13’s

9:15 Game 6: Semi-final 2 13’s

10:30 Game 4: 1st Pool 1 vs Winner Game 2 15’s

11:45 Game 5: 3rd Pool 1 vs 3rd Pool 2 HS Girls

1:00 pm Game 4: 3rd Place HS Girls

2:15 Game 4: 3rd Place 16’s

3:30 Game 8: 3rd Place 12’s

 

Gym 8 – Mid-City Gymnasium

Time Teams Division Pool Score

11:30 am Game 8: 3rd Place 13’s

12:45 pm Game 8: 3rd Place 14’s

2:00 Game 6: 3rd Place 15’s


Brackets: 10-U:

 

Pool 1

Pool 3

A = South Coast Stars

A = Arizona Stars

B = San Diego Cougars

B = Torres

C = Golden Stars

C = Rising Stars White

Pool 2

A = Rising Stars Blue

B = Hoop Stars

C = Long Beach Sixers

Saturday 5/27

Sunday 5/28

Pool 1

Pool 2

Pool 3

Pool 1

Pool 2

Pool 3

A vs C

A vs B

A vs B

A vs B

A vs C

A vs C

12:45pm G-6

11:30am G-5

3:05pm G-1

9:05am G-6

8:00am G-4

9:05am G-4

B vs C

B vs C

B vs C

6:50pm G-9

3:15pm G-9

7:00pm G-3

Bracket Games

1st Pool 3

Sun 3:00pm

G-6

1

Mon 8:00am

2nd Pool 2

G-1

3

1st Pool 1

Mon 11:45am

G-3

1st Pool 2

5

Champion

Mon 8:00 am

2nd Pool 1

G-2

Sun 3:30pm

4

G-8

2

2nd Pool 3

L1

Mon 2:05pm

G-6

6

Third

L2

3rd Pool 1

3rd Pool 3

Sun 3:30pm

Sun 4:35pm

G-7

G-7

7

8

3rd Pool 2

3rd Pool 2


Bracket: 11-U

 

Pool 1

Pool 3

A = South Coast Stars

A = Rising Stars White

B = Arizona Stars

B = Beach Cities

C = Rising Stars Blue

C = LA Watts Magicians

Pool 2

Pool 4

A = Southern California All-Stars

A = Arizona And 1

B = Long Beach Slam

B = Pasadena B & G Club

C = San Diego Cougars

C = Long Beach Sixers

D = ABC Hoops

Saturday 5/27

Sunday 5/28

Pool 1

Pool 2

Pool 3

Pool 4

Pool 1

Pool 2

Pool 3

Pool 4

A vs C

A vs B

A vs C

B vs C

B vs C

B vs D

B vs C

A vs C

1:50pm G-6

11:30am G-2

6:20pm G-6

3:15pm G-8

10:10am G-6

1:45pm G-4

2:50pm G-4

10:10am G-4

B vs A

B vs C

A vs B

B vs A

A vs C

4:00pm G-6

5:45pm G-9

2:55pm G-6

6:50pm G-5

8:00am G-6

C vs D

7:55pm G-9

A vs D

2:00pm G-1

Bracket Games

1st Pool 1

Sun 5:20pm

G-6

1

2nd Pool 2

Mon 9:05am

G-1

1st Pool 4

5

Sun 6:00pm

G-1

2

Mon 2:30pm

2nd Pool 3

G-3

7

1st Pool 3

Champion

Sun 6:25pm

G-6

3

2nd Pool 4

Mon 9:05am

G-2

1st Pool 2

6

Sun 6:00pm

G-2

4

2nd Pool 1

L5

Mon 1:00pm

G-6

8

Third

L6

3rd Pool 1

3rd Pool 3

Sun 6:15pm

Sun 5:10pm

G-4

G-4

9

10

3rd Pool 4

3rd Pool 2

 


Bracket: 12-U

 

Pool 1

Pool 3

A = Rising Stars Blue

A = Spirit of the North

B = 4-D Stars

B = Arizona Stars

C = Beach Cities

C = Long Beach Sixers

D = Laguna Ruff Ryders

Pool 2

Pool 4

A = Southern California All-Stars

A = Hardwork Hoopsters

B = Las Vegas Timberwolves

B = South Coast Stars

C = Rising Stars White

C = East Bay Bearcats

D = Pasadena B & G Club

Saturday 5/27

Sunday 5/28

Pool 1

Pool 2

Pool 3

Pool 4

Pool 1

Pool 2

Pool 3

Pool 4

A vs C

A vs C

A vs D

A vs D

B vs C

B vs C

A vs B

A vs B

5:35pm G-5

12:35pm G-2

2:00pm G-9

11:30am G-9

2:15pm G-1

2:15pm G-2

12:30pm G-4

11:15am G-6

B vs A

B vs A

B vs C

B vs C

C vs D

C vs D

1:50pm G-2

6:50pm G-1

5:30pm G-8

11:30am G-6

11:15am G-4

2:15pm G-7

A vs C

A vs C

9:05pm G-8

2:00pm G-8

B vs D

B vs D

7:55pm G-8

7:25pm G-6

Bracket Games

1st Pool 1

Sun 5:40pm

G-7

1

2nd Pool 4

Mon 10:10am

G-1

1st Pool 3

5

Sun 4:45pm

G-1

2

Mon 3:45pm

2nd Pool 2

G-3

7

1st Pool 2

Champion

Sun 4:45pm

G-2

3

2nd Pool 3

Mon 10:10am

G-2

1st Pool 4

6

Sun 7:30pm

G-6

4

2nd Pool 1

L5

Mon 3:30pm

G-7

8

Third

L6

3rd Pool 1

Sun 6:00pm

G-3

9

3rd Pool 2


Bracket: 13-U

 

Pool 1

Pool 3

A = Beach Cities

A = 4-D Stars

B = Spirit of the North

B = Tucson Heat

C = RB Broncos

C = Torres

D = Hardwork

Pool 2

Pool 4

A = Pasadena B & G Club

A = East Bay Bearcats

B = Rising Stars Blue

B = South Coast Stars

C = Arizona Stars

C = Rising Stars White

D = Anaheim Rockers

Saturday 5/27

Sunday 5/28

Pool 1

Pool 2

Pool 3

Pool 4

Pool 1

Pool 2

Pool 3

Pool 4

A vs B

A vs B

A vs B

A vs D

A vs C

A vs C

A vs C

A vs B

4:20pm G-5

11:30am G-8

4:20pm G-1

2:00pm G-7

1:00pm G-2

9:15am G-3

1:00pm G-1

12:30pm G-6

B vs C

B vs C

B vs C

B vs C

B vs D

C vs D

8:05pm G-1

6:40pm G-8

12:45pm G-1

5:05pm G-6

8:00am G-3

1:00pm G-7

C vs D

A vs C

4:30pm G-3

11:30am G-7

A vs D

B vs D

6:50pm G-2

8:40pm G-6

Bracket Games

1st Pool 1

Sun 7:05pm

G-8

1

2nd Pool 4

Mon 8:00am

G-7

1st Pool 2

5

Sun 4:35pm

G-8

2

Mon 11:45am

2nd Pool 3

G-4

7

1st Pool 3

Champion

Sun 5:50pm

G-8

3

2nd Pool 2

Mon 9:15am

G-7

1st Pool 4

6

Sun 8:45pm

G-6

4

2nd Pool 1

L5

Mon 11:30am

G-8

8

Third

L6

3rd Pool 1

Sun 7:05pm

G-1

9

3rd Pool 2

 


Brackets 14-U:

 

Pool 1

Pool 3

A = Rising Stars Blue

A = 1 Tough School

B = San Jose Hoosiers

B = Tucson Heat

C = Hoops USA

C = Rising Stars White

Pool 2

Pool 4

A = Arizona Stars

A = Pasadena B & G Club

B = Over the Top

B = 4-D Stars

C = Commerce Phantoms

C = Bonita Select

D = Tri-Cities

Saturday 5/27

Sunday 5/28

Pool 1

Pool 2

Pool 3

Pool 4

Pool 1

Pool 2

Pool 3

Pool 4

A vs C

A vs C

A vs C

A vs C

B vs C

B vs C

B vs C

A vs B

3:05pm G-2

3:05pm G-5

7:00pm G-7

8:05pm G-3

8:00 am G-7

11:45am G-7

9:15am G-7

10:30am G-8

B vs A

B vs A

B vs A

B vs D

C vs D

5:35pm G-2

7:55pm G-5

4:30pm G-7

5:45pm G-3

10:30am G-7

A vs D

12:45pm G-8

C vs B

2:00pm G-3

Bracket Games

1st Pool 1

Sun 4:05pm

G-6

1

2nd Pool 3

Mon 8:00 am

G-6

1st Pool 4

5

Sun 4:45pm

G-3

2

Mon 1:00pm

2nd Pool 2

G-3

7

1st Pool 2

Champion

Sun 8:10pm

G-7

3

2nd Pool 4

Mon 9:15am

G-6

1st Pool 3

6

Sun 6:55pm

G-7

4

2nd Pool 1

L5

Mon 12:45pm

G-8

8

Third

L6

3rd Pool 1

3rd Pool 3

Sun 3:30pm

Sun 3:30pm

G-1

G-2

9

10

3rd Pool 2

3rd Pool 4


Bracket 15-U:

 

Pool 1

Pool 3

A = San Diego And 1

A = Seattle Yes Foundation

B = Arizona Stars - Acedo

B = Arizona Stars - Ramirez

C = Tri-Cities

C = BBA

Pool 2

A = Phoenix West

B = 1 Tough School

C = Tucson Heat

Saturday 5/27

Sunday 5/28

Pool 1

Pool 2

Pool 3

Pool 1

Pool 2

Pool 3

A vs C

B vs A

A vs C

B vs C

A vs C

B vs C

12:45pm G-7

1:50pm G-5

12:35pm G-5

2:15pm G-8

1:45pm G-6

1:00pm G-8

A vs B

C vs B

B vs A

9:15pm G-1

5:45pm G-7

4:20pm G-2

Bracket Games

2nd Pool 3

Sun 7:20pm

G-4

1

2nd Pool 1

Mon 10:30am

G-6

3

1st Pool 2

Mon 3:15pm

G-1

5

2nd Pool 2

Champion

Sun 8:35pm

G-4

2

1st Pool 3

Mon 10:30am

G-7

4

1st Pool 1

L5

Mon 2:00pm

G-8

6

Third

L6

3rd Pool 3

3rd Pool 3

Sun 8:20pm

Mon 3:45pm

G-1

G-4

7

8

3rd Pool 2

3rd Pool 1


Bracket 16-U:

 

Pool 1

Pool 2

A = Arizona Stars

A = Phoenix Catholic

B = Hoop Dreams

B = San Diego Cougars

C = Southgate Ballers

C = Southgate Hot Boys

D = Tucson Heat

Saturday 5/27

Sunday 5/28

Pool 1

Pool 2

Pool 1

Pool 2

B vs C

A vs D

A vs B

A vs C

5:35pm G-1

3:15pm G-7

7:15pm G-3

1:00pm G-3

A vs C

B vs C

B vs D

8:00pm G-2

9:00pm G-9

2:15pm G-3

A vs B

8:30pm G-3

C vs D

7:15pm G-2

Bracket Games

1st Pool 1

Mon 10:30am

G-3

1

2nd Pool 2

Mon 1:15pm

G-4

1st Pool 2

3

Champion

Mon 10:30am

G-4

2

2nd Pool 1

L1

Mon 2:15pm

G-7

4

Third

L2

3rd Pool 1

Mon 11:45am

G-6

5

3rd Pool 2

 


High School Boys' Bracket:

 

Pool 1

Pool 3

A = Arizona Stars Catholic

A = Pasadena B & G Club

B = UC Centurions

B = Tucson Heat

C = 4-D Stars

C = Lancers

D = Wildcats Basketball

Pool 2

A = TPI

B = Arizona Stars (Platt)

C = Rim Rattlers

Saturday 5/27

Sunday 5/28

Pool 1

Pool 2

Pool 3

Pool 1

Pool 2

Pool 3

B vs C

A vs B

B vs C

A vs C

A vs C

A vs C

12:45pm G-3

4:30pm G-9

3:15pm G-3

11:45am G-3

11:45am G-8

10:30am G-3

A vs D

B vs C

A vs B

B vs D

11:30am G-3

8:15pm G-7

9:15pm G-2

3:30pm G-3

C vs D

4:20pm G-8

A vs B

9:20pm G-3

Bracket Games

2nd Pool 3

Sun 3:55pm

G-4

1

Mon 9:15am

G-4

2nd Pool 2

3

1st Pool 1

1:45pm

G-1

5

Champion

1st Pool 2

Mon 9:15am

G-3

1st Pool 3

4

Sun 8:20pm

G-8

2

2nd Pool 1

3rd Pool 2

L5

Sun 9:35pm

Mon 2:30pm

G-8

G-4

7

6

Third

3rd Pool 3

L6

 


Girls 17-U

 

Pool 1

Pool 2

A = ARC Sparks

A = CIF4LIFE

B = Torres

B = Socal Ballers

C = Lady Stars

C = United

Saturday 5/27

Sunday 5/28

Pool 1

Pool 2

Pool 1

Pool 2

A vs B

B vs C

C vs A

C vs A

11:30am G-1

12:45pm G-9

8:00 am G-8

9:15am G-8

B vs C

A vs B

8:20pm G-2

9:25pm G-7

Bracket Games

1st Pool 1

Mon 8:00 am

G-3

1

2nd Pool 2

Mon 12:15pm

G-1

1st Pool 2

3

Champion

Mon 8:00 am

G-4

2

2nd Pool 1

L1

Mon 1:00pm

G-7

4

Third

L2

3rd Pool 1

Mon 11:45am

G-7

5

3rd Pool 2

swish.gif (1685 bytes)
Copyright 1997-2000 All rights reserved
Questions? Comments? Need Information?
E-mail: jegesq@socalhoops.com


Hosted by WebCom